lazer epilasyon Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

Yaklaşık iki ay çatlak ile 5-6 seans gerekmektedir bu, 8-10 seansa da çıkabilmektedir. Kılların yağız, kalın evetğu, cilt renginin küşade başüstüneğu kimselerde kafaarı orantıı yükselmektedir. Lazer uygulamasına serlamadan önce, gerek görüldüğü taktirde Dermatolog hekim aracılığıyla hasta kontrol edilmekte, hormon bozukluğu var mı var ise gerekli testler değerlendirildikten sonra tutkun işleme hileınmaktadır. Kullandığı otlar sorulmakta, hastanın allerjisi başüstüneğu maddeler sorulmaktadır.

Lazer kelimesi İngilizce “laser” kelimesinden dilimize güzeşte ve “Uyartılmış yayılım ile müşküllendirilmiş ışık” manaına mevrut fizik marifet dalına ilgili bir kelimedir. Farklı dalga boylarındaki ışığın bir demet haline getirilmesi ve farklı amaçlarla kullanılmasını sağlayıcı bir teknolojiyi sineerir.

Sonuç olarak, kıl folükülündeki melanin pigmentini hedefleyerek çevre dokuya dokunca vermeden kıl follikülünü termal hasar ile seçici olarak harabeden bu uygulayım bilimi, kılın büyümesini bozarak lakırtııcı olmaktadır.

Bu cihazlar sayesinde göyük ihtimali düşmekte ve infaz yaptıran kişinin konforu çok artmaktadır. Asıl lazer epilasyon icraatında kavruk izi oluşsa da, bu izler bir kaç kamer zarfında kaybolurlar. Fakat IPL cihazlarla oluşan etkili izleri maatteessüf lafıcı olmaktadır.

Bütün epilasyon lazerleri kıl vürutimini geciktirip kılların elan zebun ve azalarak çıkmasını sağlamlarlar. Lafıcı epilasyon bâtınin ise kıl kökünün papilla denilen kıl üretici kısmının nanay edilmesi gereklidir. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı evrelerde olması, kalıcı ve kesin neticenin ortalama 6 – 8 seans sonrası tuzakınmasının lazımçesidir. Lazer ışının uygulama süreleri ve dozları kişinin cilt tonu ve konstrüktif özelliklerine bakılırsa başkalık gösterir.

Fototermoliz; “ Işık aracılığı ile oluşturulan ısının kıl köklerini lafıcı olarak bozma etmesi” olarak tanımlanabilir. Kısaca; lazer ara buluculığı ile üretilen enerjinin kıl kökleri hedeflenerek deri altına gönderilmesi ve infaz yapılan bölgedeki kıl köklerinin yıkma edilmesi anlayışlemidir.

Hiç birimiz vücudumuzda cesim bir kıl birikintisi ile evetşamaktan kıvançlı kalmayız, amma şöyle bir şey var ki vücudumuz kimilarımız sinein adil davranmıyor. lazer epilasyon Sırtta, omuzlarda, kollarda ve kıl gözelerinin çok az vüruttiği kısımlarda kılların çıkması alışılagelen görüşükmez. Bunun sinein lazer epilasyon yöntemini tavsiye etmektedirler.

Alexandrite lazer: Zahmetlilendirilen ışık demetinin Alexandrite (Aleksandrayt olarak okunur) adı maruz bir kristalden geçmesi esenlanarak oluşturulması nedeni ile adını alan bu lazerler, lazer epilasyon cihazlarında 755 nanometre talaz boyuna sahiptirler.

Lazer Epilasyon Acı Verir Mi? Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden doğurmak amaçlı geçerli lazer epilasyon işlemlemi aşırı bir acı hissi uyandıran bir yürütüm bileğildir.

Reacutte kullananlar 1 kamer kadar önce bu ilacı kesmiş olsalar elan sağlıklı olur .İlaç kesilmemişse uygulayıcının erke seçiminde çok dikkatli olması gerekir.

Bu yazı, FBM tıbbi ciğererik ekibi tarafından oluşturulmuş olup makalalerde taraf alan tıbbi bilgilerin doğruluğu ve geçerliliği Doç. Dr. önemli Akbaş aracılığıyla gözden geçirilmiştir.

 Lazer Epilasyon icraatının özları ve sözıcı bir ziyan ita riski farklı etkenlere bakılırsa bileğteamülmektedir. Bu etkenleri süflidaki kadar gruplandırabiliriz;

teknolojisi kullanılarak istenmeyen tüylerden kurtulma mesleklemi” olarak da tanımlamamız mümkündür. Lazer epilasyon uygulamalarında gerçekleştirilen iş, Selektif Fototermoliz emeklemi olarak da adlandırılabilir.

Hanımlar açısından bakıldığında da yüzde çıkan tüyler bir kadının kâbusudur ve bu leziz görünmelerini etkileyebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *